הָמְגֵירָה מְסוּגֵלֶת לְהַכִיל נִיקּוּד מֵאֻלְתָר. אתה לא!

  • כותב שירה ורוצה שהיא גם תהיה מנוקדת?
  • מפרסם שירים בפייסבוק ולועגים לך על הניקוד?
  • מחכה ימים ארוכים למנקד כדי לשלוח שירים לאסופות?
  • כבר לא יודע על איזה נקדן אוטומטי לסמוך?
  • אם המשוררים הגדולים יכלו לנקד את שיריהם בעצמם, גם אתה יכול.

קורס ניקוד של האותיות הקטנות

הנקודות הקטנות הוא קורס מקוון ללימוד ניקוד, שנועד במיוחד לכותבי שירה ולמשוררים. קורס וירטואלי ללימוד אישי מכל מכשיר, בכל שעה וזמן שנוחים לך. בקורס תקבל את הידע החסר לך כדי לדעת לנקד את שיריך בעצמך.

קורס היסוד – מקנה את יסודות הניקוד בשיטת הנקודות הקטנות. ברגע שתדע אותם – תוכל להבין ניקוד ולנקד בכוחות עצמך. מלבד עקרונות הניקוד ניתנים בקורס הכלים הטכניים והמעשיים, שמעניקים את היכולת המלאה לנקד טקסטים כיום.

קורס מתקדם – מוסיף כללי ניקוד נוספים על העקרונות שניתנו בקורס היסוד. הוא יאפשר לך הבנה מעמיקה יותר של כללי הדקדוק ויכולת ניקוד עצמאית יותר, בפחות היעזרות במילונים. אם מלהיות משורר לא מרוויחים כסף, אחרי הקורס המתקדם תוכל להיות גם נקדן מקצועי בתשלום.

זה קל ופשוט.

מלאכת הניקוד נראית קשה ומסובכת כשלומדים אותה מספרי הדקדוק הישנים, מוויקיפדיה או מאתרי אינטרנט שונים. כולם מביאים את אותם כללים מיושנים ומסובכים, שכדי לשלוט בהם צריך להיות חצי אבשלום קור לפחות. קורס הנקודות הקטנות מציג שיטה חדשה וברורה, קלה ללימוד וליישום, מותאמת להתפתחות החשיבה ושיטות הלימוד ומבוססת על התפתחות הכלים הטכנולוגיים העומדים לשירותנו.

זה מעשי, זה יישומי.

לימוד ניקוד לשם ניקוד: בקורס הנקודות הקטנות מתחילים לנקד מיד, במחשב וביד, ומקבלים את כל הכלים לניקוד עצמאי שייתן את התוצאה הממוחשבת ואף המודפסת המדויקת ביותר (אל תפספס את הבונוסים שלנו איך מנקדים במקלדת? והמדריך סקירת נקדנים אוטומטיים).

זה ממוחשב.

כמה קל! בהרשמתך לקורס תקבל שם משתמש וסיסמה לכניסה לאתר הקורס. כל החומרים יהיו שם בשבילך, נגישים בכל שעה שתרצה ומכל מכשיר שתרצה, תצטרך רק כוס קפה ואוזניות.
השיעורים מצולמים בווידאו ולצדם סיכומים מפורטים מוכנים לשימושך. כל שיעור מחולק למקטעים קצרים של כמה דקות לפי נושאים. תוכל להתקדם בקצב שלך ובשעות שלך.
לא נזרוק אותך למים! לאחר כל נושא שנלמד בקורס מובאים תרגולים במערכת האתר עצמה, בלי לקום מהכיסא או לרדת מהרכבת. התרגולים הממוחשבים ייתנו לך את הביטחון והיכולת ליישם את הלימוד בעצמך.
ומה בנוגע לליווי? זמינות 24 שעות בכל אפשרויות יצירת הקשר הקיימות. תוכל לשלוח הודעה או תגובה במערכת הקורס, בפייסבוק (חפש את הבונוס קבוצת פייסבוק לליווי על שלל הצעותיה), במייל, בווטסאפ ובטלפון, ותקבל תשובה בהקדם האפשרי. תוכל ליצור קשר עם משתמשים אחרים בקורס, ותוכל גם שלא (הרי אנחנו יודעים שמשוררים אוהבים גם להיות לבד).

זה גם דינמי.

בקנייה עכשיו תקבל כל עדכון גרסה של הקורס, כל שדרוג וכל תוספת, בלי להוסיף שקל ובעצם אפילו בלי למצמץ. אל תפספס את ההרשמה המוקדמת לגרסת המתקדמים של הקורס.

מה יוצא לי מזה?

מה, עוד לא עשינו לך חשק? אז קבל את זה:

✓  צא עם מקצוע.

בסיום הקורס תוכל להרגיש חופשי לנקד בעצמך טקסט לכל תחום. תהיה כה בקיא בניקוד, עד שתהיה נקדן מקצועי בעצמך, ותוכל לנקד אפילו בתשלום.

✓  ומתוק האור בעיניים.

ניקוד נועד לייפות את השירה, הוא לא נועד לקלקל אותה. כמה יפות הטיוטות של יהודה עמיחי ושל נעמי שמר בכתב יד (הנה, שמנו לך כאן כמה צילומים. קנאת סופרים תרבה חכמה), כמה יפים שירים מנוקדים שרואים באינטרנט – תמיד הם קופצים לעיניים יותר משורות קצרות בלי שום ניקוד. וכמה לא יפה לעיניים ניקוד בנקדן אוטומטי חינמי. אל תעשה לשירים שלך את הפדיחה הזאת, רבים וטובים כבר נפלו בה. תן יד ונפסיק את התופעה הזאת.

 

✓ חיסכון בכסף.

נקדן מקצועי עולה כסף. לקראת פרסום שירים באסופה אתה מוכן לשלם כמה עשרות שקלים למנקד. לקראת הוצאת ספר שירה אתה עושה הדסטארט ומסכים לשלם מאות ואלפי שקלים למנקד. אבל מה אם אתה רוצה לפרסם שיר בפייסבוק בכל יום? לנצח תישאר משועבד לשירותיו של הנקדן המקצועי?

✓  חיסכון בזמן.

"את השירים יש לשלוח מנוקדים בניקוד חלקי או מלא, בקובץ וורד ובו שמכם…" – מכיר את זה? רצית לשלוח כמה שירים לאסופה או לכתב עת, ונתקעת בשלב הניקוד. אחרי 74 תיוגים בפייסבוק מצאת את המנקד האמין, המהיר והזול מכולם, ועכשיו אתה כבר יומיים מחכה שיחזיר לך את השירים שלך מנוקדים – ועוד רגע עובר התאריך למשלוח השירים לאסופה!
ומה אם סתם מתחשק לך לפרסם בפייסבוק שיר עכשיו – ממש עכשיו – כי הוא נורא יפה ואתה רוצה להציג אותו לעולם, או שבדיוק עכשיו הוא מתאים מבחינה אקטואלית ומחר כבר לא יהיה שווה לחכות למנקד שיחזיר לך אותו?
אח, אילו יכולת לנקד את השירים שלך בעצמך… היית כותב, מנקד ושולח – ועוד היה נשאר לך זמן לכתוב לכתב העת שיר חדש שעוד לא ראה אור.

הרווח שבין המילים

ניקוד זה לא הכל. הנה הדברים הנוספים שתרוויח מלימוד ניקוד בקורס הנקודות הקטנות:

 

✓ תהיה מדויק.

אנחנו יודעים טוב מאוד כמה הדיוק בשירים חשוב. בכל מילה ותו אתה משקיע מחשבה ונותן את נשמתך. מגיע לך שגם הקוראים יקבלו את השיר באופן החד והמדויק ביותר, ורק כך בסופו של דבר יבינו אותו בדרכם שלהם וייתנו בו משמעויות חדשות.
כששולחים שיר לניקוד אצל נקדן מקצועי, בדרך כלל הוא צריך לשאול שאלות כדי לרדת לסוף דעתך. כדי לדעת איך לנקד כל מילה צריך לדעת מה כוונת המשורר, וקולמוסים רבים נשברו בדיון בין המשורר למנקד עד שהשיר ינוקד במשמעות המדויקת ביותר.
כשאתה מנקד את שיריך בעצמך הניקוד מובנה בהם, לא תצטרך עוד לנהל משא ומתן על הכוונות הרמוזות בשיריך או לחשוף אותן.

✓ תעשיר את לשונך.

אנחנו נגד התפיסה כי שירה טובה היא שירה מליצית במילים גבוהות. כיום ברור בדיוק ההפך: שירה טובה היא שירה שאינה מתייפייפת במילים נדירות מן המילון, אלא עושה שימוש חדש ומבריק בלשון ימינו. עושר לשוני טוב לשירה נולד לא מעיון באנציקלופדיה העברית אלא מתוך הכרת הלשון לעומק. לימוד הניקוד נוגע בשלל נקודות בדקדוק העברי, ונותן לך כלים חדשים ומרתקים לשימוש בשפה וליצירת מילים ומשפטים שהופכים לשירה.

✓ תלמד מן הטובים ביותר.

בקורס הנקודות הקטנות לומדים ניקוד מתוך עיון בטקסטים מנוקדים. מדי פעם מובא בקורס צילום מספר ילדים, לפעמים לוקחים כמה מילים אקראיות מנוקדות ולומדים אותן, אבל רוב רובם של הטקסטים הנלמדים בשיעורים הם שירה. נעסוק בקורס בטקסטים האיכותיים ביותר של השירה העברית, שיהיה לך כיף ללמוד, לקרוא ולתרגל.

תקבל את הבונוסים שלנו!

✓  מאילו ספרים מנוקדים כדאי ללמוד?

באילו ספרים מנוקדים נמצא את הניקוד הטוב ביותר, שלא יבלבל ויטעה אותנו? אם כבר ניסית ללמוד ניקוד בעצמך מתוך ספרים מנוקדים, אבל ראית דברים לא הגיוניים שוב ושוב, כנראה לא השתמשת בספרים הנכונים. בשיטת הנקודות הקטנות לומדים ניקוד מתוך עיון בספרים מנוקדים, בדרך הבריאה והטבעית ביותר. לכן הכנו בונוס חיוני, ובו הדרכה מצולמת: באילו ספרים לעיין, ומאילו ספרים להימנע.

✓  קבוצת פייסבוק סגורה.

קבוצת פייסבוק סגורה למשתתפי הקורס בלבד נותנת מענה לכל שאלה בניקוד, בין בנושאי הקורס ובין בנושאים אחרים. תוכל להעלות כל מילה מנוקדת שאין לך הסבר לניקוד שלה, לשאול שאלות על טקסטים מנוקדים שנתקלת בהם ואפילו להעלות שירים מנוקדים שלך להגהה מקצועית מלאה והסבר על כל סימן ניקוד בשיריך. הליווי המלא כולו בשבילך.

 

✓ סקירת נקדנים אוטומטיים (בקרוב).

מי הנקדן האוטומטי הגרוע ביותר, מה ההבדלים בין הנקדנים בתשלום, למה כדאי (או לא כדאי) להשתמש בהם, ואיך אדע מה הכי מתאים לי?
רק למשתתפי הקורס, הדרכה מקיפה ומלאה על כל עזרי הניקוד לנקדנים חובבנים ולנקדנים מקצועיים (גם אתה תהיה כזה ביום מן הימים, וזה יקרה בקרוב מאוד).

✓  איך מנקדים במקלדת.

לא מספיק לדעת איך אמורים לנקד מילים. בימינו חייבים גם לדעת איך לנקד אותן במחשב. בקורס תקבל בונוס ייחודי: מדריך מצולם + קובצי תמונה ייחודיים לשימוש בניקוד במקלדת.
גם מי שיודע ניקוד, לא תמיד יודע איך לנקד במקלדת, וגם מי שיודע איך לנקד במקלדת, לא תמיד מודע לכל הכללים העקרוניים שמונעים קפיצות ניקוד, ניקוד מקלדת שגוי ועוד. בקורס הנקודות הקטנות תקבל את ההדרכה המפורטת לניקוד מושלם במחשב.

הירשם כאן

קורס יסוד

מאין-לי-מושג עד למבין בניקוד
229/חד-פעמי
  • מחיר רגיל: ₪339

  • חיסכון של ₪110!
  • בקורס ארבעה שיעורים מחולקים לנושאים. בשיעורים מובאים עקרונות היסוד והכלים הבסיסיים לניקוד עצמאי. בתום קורס היסוד תוכל לנקד בעצמך כל שיר, ותדע כיצד להיעזר במילונים ובכללים כדי לעשות זאת.

שלווה גדולה: שאלות ותשובות

 

מה רע בנקדן האוטומטי שלי?

אם יש לך נקדן אוטומטי חינמי, אפשר לספור על אצבעות יד אחת את הטקסטים שהוא מנקד נכונה. בשביל ניקוד אוטומטי נכון צריך לנקד נכון כל מילה, ולהתאים את הניקוד שלה להקשר. בני אדם יודעים לקרוא הקשר, ונקדנים אוטומטיים חינמיים – לא. חלקם גם לא יודעים לנקד נכון את המילים עצמן.
יש נקדנים אוטומטיים בתשלום שאינם טועים בניקוד וגם עשויים להבחין בהקשר. בקורס הנקודות הקטנות לומדים על אילו נקדנים אוטומטיים אפשר לסמוך, ואיך לזהות את המקומות שבהם צריך להתערב ולתקן את הניקוד שלהם.

ואם יש לי חבר שיודע לנקד?

תשלח גם אותו לקורס!
אם זה חבר שלימד את עצמו, או אתה זה שהצלחת ללמד את עצמך, הקורס נותן תמיכה בלימוד האוטודידקטי על ידי מתן הסבר לתופעות שמן הסתם כבר שמתם לב אליהן, ודיוק בנקודות החסרות לכם. שיטת הנקודות הקטנות עצמה מבוססת על עקרונות הלימוד העצמי.
אם זה חבר שלמד לתואר בלשון או צלח את ספרי ההדרכה המעטים שיש בניקוד, רוב הסיכויים הם שיש לו לא מעט טעויות, בגלל קושי הלימוד ורמת המורכבות הגבוהה של השיטות שבעזרתן למד ניקוד.
אם זה חבר טוב, בטח לא אכפת לך שהוא רואה כל שיר שלך לפני הפרסום, כדי שיוכל לנקד. אבל לא מתחשקת לך לפעמים קצת בלעדיות על השירים, שלא תהיה תמיד חייב להעביר אותם לניקוד לפני שהם יצאו רשמית לאור?
אל תשכח גם שחבר אינו יכול לנקד את כתב היד שלך כשאתה רושם טיוטה, ושגם לו אין תקציב בלתי מוגבל של זמן. למד לנקד את שיריך בעצמך, ותרוויח עוד זמן איכות לחברוּת שלכם.

מה אם אגלה שהקורס לא מתאים לי?

הקורס מותאם לכל לומד, בכל שלב או רמה. אם מסיבה כלשהי הקורס לא ימצא חן בעיניך, תוכל ליצור עמנו קשר לביטול המנוי ולקבל החזר כספי מלא. תקופת האחריות ניתנת לארבעה עשר יום, לאחר מכן לא תוכל להחזיר את הגלגל לאחור – אבל גם לא תפסיד כלום. הקורס יחכה לך עד אינסוף, לכל תקופה שבה תחליט לחזור אליו.

אפשר לשלם בתשלומים?

אנחנו יודעים שמכתיבת שירים לא מרוויחים כסף, ולכן מלבד ההנחה המיוחדת שלך אנחנו גם נותנים אפשרות לשלם על הקורס בתשלומים. תמצא את אפשרויות הפריסה כשתגיע לדף התשלום המאובטח.

אין לי זמן ללמוד עכשיו ניקוד, אפשר יותר מאוחר?

ללמוד אפשר תמיד, אבל המבצע שלנו עומד לפוג. להזכירך, בקנייה של הקורס עכשיו תקבל גישה לקורס לכל החיים, ותוכל לנצל את המבצע ועם זאת להתחיל ללמוד רק כשתתפנה לזה. כל עוד נרשמת לקורס ולא התחלת לצפות בתכניו, המערכת מזהה זאת ותשלח אליך מעת לעת תזכורות ודו"חות על מצב התקדמותך בקורס.

ומה אם אני נער ומלאו לי רק שש עשרה?

אם אתה מספיק חכם כדי להתחיל לכתוב שירה, ומספיק חכם כדי להתעניין בשירה וכבר בגיל כזה לראות את יופייה, אנחנו בטוחים שתצליח בקורס. התכנים מוגשים בצורה קולחת וקלה, אחרי שתתחיל לצפות בסרטונים ולמלא את התרגולים תשאל את עצמך למה לא לומדים ככה כל מקצוע לבגרות. בעת הרשמתך אל תשכח לספר להורים שלך על הסליקה המאובטחת באשראי ועל האחריות המלאה לארבעה עשר יום. תמסור להם גם שאולי מכתיבה לא ממש מתפרנסים, אבל ניקוד זה כבר מקצוע לחיים.

מי עומד מאחורי כל זה?

 

אני אפרת אקשטיין, עורכת לשון, מגיהה ומנקדת. נשואה לחיים אקשטיין, עורך תוכן, סופר וכותב. יחד הקמנו את האותיות הקטנות – בית לספרים ולעריכת טקסטים. קורס הנקודות הקטנות נולד כשחשבתי פתאום, בשקט בשקט, בשבריר של הארה: "אני הולכת לעשות קורס ניקוד לכותבי שירה". אני כותבת שירה מגיל שש עשרה. בתחילת דרכי הייתי חברה בסדנאות כתיבה, ואת חבריי הטובים ביותר הכרתי בקבוצות כתיבה משותפות. כיום אני חברה בצוות עריכת השירה של אתר היצירה העברית "ביכורים". בזמני האישי אני כותבת ומפרסמת שירה, ובמקצועי אני מנקדת ומגיהה שירים לפרסומים באסופות, בספרים, ברשת ובאלבומים.

יש לך שאלה אישית?

פנה אליי בפייסבוק, במייל [email protected] או דרך האתר שלנו, ונשמח לעזור.

החזר כספי מלא עד 14 יום מרגע הרכישה.
אין שום סיכון, חבל לפספס את ההצעה המעולה עכשיו.
סליקה בטוחה ומאובטחת.

Malcare WordPress Security