אם הגעתם הנה, בלק הבלש כבר יודע עליכם דבר אחד:

הגאון הבא מסתתר אצלכם בבית.

בלק הבלש בספר חדש!

כשספרי הבלשים פוגשים את ארון הספרים היהודי נוצרות תעלומות מרתקות. 

בָּלָק, בלש פרטי, פותר תעלומות בעזרת המקורות. כל תעלומה מסתיימת במראה מקום השולח את הקוראים הצעירים לגמרא או לקיצור שולחן ערוך, שם יוכלו למצוא את הפתרון. 

סיפורי החידות של בלק, מאת חיים אקשטיין, התפרסמו לראשונה בעיתון הילדים אותיות וזכו להצלחה גדולה. כעת בלק וחבריו לצוות יוצאים לפצח תעלומה חדשה, ומזמינים את הבלשים הצעירים והמוכשרים להצטרף. 

בלק הבלש – תעלומת הפורץ המסתורי רואה אור בימים אלה בהוצאת ספריית בית אל. 

הספר מיועד בעיקר לילדים ונוער (8-14), אבל אנחנו מרשים לקטנים להציץ, ומבטיחים לא לגלות לאף אחד כשהמבוגרים יקראו אותו בהיחבא.

אז איך זה פועל? בכל פרק בספר יש חידה בלשית שאותה מנסה בלק הבלש לפצח. בכל זירת פשע יש נתון אחד שבשביל לדעת אותו, צריך לפתוח משנה, גמרא או קיצור שולחן ערוך. מראה המקום המתאים נמצא בסוף כל פרק, ואפשר לפתוח אותו לבד או בעזרת בני משפחה.

החידות אינן תלויות זו בזו, אפשר לפתור איזו שרוצים מתי שרוצים, אבל מי שיפתור את החידות לפי הספר – יוכל לפענח את התעלומה שחורזת את כל הספר, תעלומת הפורץ המסתורי.

ומי שאין לו ראש לחידות? יכול פשוט לקרוא את הסיפורים. להיכנס למתח עם בלק, לצחוק מהשטויות של שרלוק כלב הגישוש, ליהנות מהאיורים של נעמה להב ובסוף לגלות את הסיום המפתיע.

0 תגובות

Malcare WordPress Security