שלום, ותודה על ההתעניינות ב"הסיפורים הקטנים" – סדנת הכתיבה המקוונת לילדים.

לא יודע מה אתכם, אבל בזמן שאני מנסה נואשות למצוא רעיונות יצירתיים להעסקת ילדים בחופש הגדול – במוח של הבת שלי רצים רעיונות יצירתיים לסיפורים. ילדים הם מספרי סיפורים בטבעם, מומלץ רק לתת להם את הכלים בשביל זה…

סדנת הסיפורים הקטנים מיועדת בעיקר לילדים שאוהבים לכתוב, שיש להם חוש יצירתי, שמעניין אותם לקרוא סיפורים וגם ליצור כאלה בעצמם. לפעמים מסתתר אצלם כישרון גדול לכתיבה, אבל לא תמיד יש מי שמכוון אותם, ועוזר להם לפתח את הכישרונות. מטרת הסדנה היא לתת לילדים כאלה כלים ראשוניים, שבעזרתם הם יוכלו להתקדם, ואולי אפילו להיות כותבים מקצועיים בעתיד.

הסדנה מורכבת משני שלבים: סדנה בסיסית וסדנה למתקדמים. כל אחת אורכת חודש – אפשר להירשם לראשונה בלבד, ואפשר להירשם לשתיהן יחד. כל סדנה מורכבת מכמה שלבים בתהליך הכתיבה, צעד אחר צעד. בכל שלב מקבלים התלמידים הצעירים:

  • סיפור לקריאה – שכולל למעשה עצות והסברים על אותו שלב בכתיבה.
  • תרגיל כתיבה
  • סרטון הדרכה
  • משימת כתיבה כחלק מבניית סיפור (בכל שבוע מתקדמים עוד צעד בדרך לכתיבת סיפור שלם)
  • ועוד תכני העשרה מעניינים ומגוונים.

החשוב ביותר: לאורך כל הסדנה אפשר להתכתב איתי. לשאול שאלות, לבקש עזרה, להתעניין. מבחינתי זה העיקר: היכולת לתקשר באופן חופשי, ולעזור לילד שלכם באופן שמתאים לו אישית.

איך פועלת הסדנה?

ברגע שנרשמים דרך האתר, מקבלים שם משתמש למערכת הסדנה באתר.

בעזרת שם המשתמש אפשר להיכנס למערכת, לקרוא תכנים, לצפות בסרטונים, וכאמור – הכי חשוב – להגיב ולכתוב אליי. התגובות מגיעות אליי בלבד, ומשתתפים אחרים לא יראו אותן.

הילד צריך לבלות שעות מול המחשב בשביל זה?

הוא לא חייב. המחשב נחוץ כדי לצפות בסרטונים ולקרוא את התכנים, אבל הם לא הרבה, ואת התכנים אפשר גם להדפיס. את משימות הכתיבה כדאי לעשות במחשב, אבל מי שרוצה יכול גם לכתוב בכתב יד ולצלם או לסרוק.

צריך שיהיה לילד חשבון דוא"ל משלו?

לא צריך. הכל (כולל תקשורת ישירה איתי) מתנהל במערכת הסדנה, שאליה נכנסים באמצעות שם המשתמש.

מתי הילדים צריכים להיכנס למחשב בשביל הסדנה?

מתי שרוצים. כרגע (ייתכנו שינויים) תכנים אמורים לעלות פעמיים בשבוע, בימי שני ורביעי בצהריים. זה אומר שהחל מיום שני בצהריים אפשר לקרוא את התוכן שעלה באותו יום, אבל בכלל בכלל לא משנה מתי עושים זאת.

יש קצב והספק שצריך לעמוד בהם?

לא. אמנם כל שבוע מתווסף לקורס עוד שלב, וזה מגניב לעקוב אחרי הקורס ולראות כל פעם את התכנים החדשים שעלו, אבל זה ממש לא מחייב. אפשר לעבור את הסדנה מתי ובאיזה קצב שרוצים.

יש לנו שלושה ילדים שאוהבים לכתוב – כל אחד צריך להירשם בנפרד?

ממש לא חייבים. שם משתמש אחד יכול להיות משותף לכמה אחים.

אם בכל זאת רוצים שלכל אחד יהיה שם משתמש משלו, צריך להירשם בנפרד. בכל מקרה, אני מצידי אשתדל לתת יחס אישי מתאים לכל אחד מהאחים, גם אם טכנית הם תחת שם משתמש אחד. כל אחד יוכל לכתוב, לעשות תרגילים ולשאול שאלות בפני עצמו. העיקר שלא יריבו…

אם נרשמנו, וגילינו שהילד לא בעניין?

אין בעיה! עד שבועיים מתחילת הסדנה אפשר לפנות אליי כדי לבטל את ההרשמה, וכספכם יוחזר אליכם.

מי עומד מאחורי כל זה?

 

אנחנו: האותיות הקטנות – חיים ואפרת אקשטיין, עורכי תוכן ולשון. בין השאר עוסקים בקורסים וסדנאות בתחומי הכתיבה והעריכה.

למשל, בקורס המקוון (למבוגרים…) של אפרת, הנקודות הקטנות, עשרות משתתפים לנקד בקלות – והכל מהבית.

אני: קוראים לי חיים אקשטיין (30), מתגורר בקדימה עם אשתי ושלוש בנותיי. בוגר ישיבה תיכונית, ישיבת הסדר ולימודים לתואר ראשון בספרות. עורך וכותב ספרים. כותב לילדים מזה עשור בעיתון אותיות ("בלק", "אלישע ומורשה מתבוננים בפרשה", "פקודה בלתי חוקית"), בספרים ("אביהם של ילדי ישראל", "שבעה סיפורים על אהבת חינם") ובמסגרת פרויקטים של ארגונים שונים (ידידי החמ"ד, קרוב ללב). כותב גם למבוגרים ונוער (בשבע, עולם קטן, מקום בעולם), אבל מרגיש שעיקר עבודתי הספרותית הוא המצאת סיפורים לילדות לפני השינה.

רוצים להרשם?

מעולה. השבוע אפשר להרשם במחיר השקה, רק תבחרו אחת מהאפשרויות:

תודה רבה!

אשמח לפגוש (לפחות וירטואלית) את ילדיכם... חיים.

עוד שאלות?

בכיף. אפשר לפנות אלינו בפייסבוק, במייל [email protected] או דרך האתר שלנו, ונשמח לעזור.

החזר כספי מלא עד 14 יום מרגע הרכישה.
אין שום סיכון, חבל לפספס את ההצעה המעולה עכשיו.
סליקה בטוחה ומאובטחת.

Malcare WordPress Security